FIDE Chess.com Grand Swis  -  na ostrově Man

turnaj se 120 hráči a hráčkami, které byli pozvání od FIDE na základě následujících kritérií:

100 hráčů se kvalifikovalo podle průměrného ratingu za 12 měsíců od 1.7.2018.

Mistryně světa žen  GM Ju Wenjun,  Mistr světa do 20 let GM Parham Maghsoodloo, Mistr světa seniorů 50+ GM Karen Movsziszian, Mistr světa seniorů 65+ GM Vlastimil Jansa.

12 míst je pro hráče z mistrovství kontinentů 2019:  Eropa 5, Asie 3, Amerika 3, Afrika 1.  1 kvalifikant z ACP Tour, 3 hráči nominování FIDE prezidentem.  40 hráčů s divokou kartou, zejména ženy, junioři a místní hráči. Dpúpsid ke tp 118 FIDE kvalifikantů a 36 hráčů s divokou kartou. Carlsen, Caruana, So a Anand jsou 4 z čela žebříčku. Hrají hráči z nedávného Světového poháru jako Yu Yangyi a Levon Aronian. Celkem 21 hráčů nad 2700.

Mezi hráči s divokou kartou najdeme talenty jako Vincent Keymer, Gukesh D a Lance Henderson a a minulá mistryně světa Anna Ushenina a Antoaneta Stefanova. Dále Marie Sebag a Vera Nebosina z Chess.com Titled Tuesday.  Jorden van Foreest z mistrovství juniorů v rapidu a stejně Elina Danielian z ženského mistrovství v rapidu..

Pokud dva nebovíce hráčů budou mít stejně bodů, rozhodne se podle následujících kritérií, v pořadí podle priority:

Rating Qualifier 32

128 hráčů hrají vyřazovacím způsobem o 2 finálová místa, která znamenají vstup do kandidátského turnaje v boji o vyzývatele mistra světa v roce 2020. World Cup se koná v Khanty-Mansiysk v Rusku. Celkový cenový fond je 1,6 milionů dolarů, 110,000 pro vítěze a 6,000 pro ty, kteří neprojdou do 2. kola (např. Navara, Wojtaszek, Ponomariov a Adams, Shankland v tiebreaku). Celkem 6 kol s časovou kontrolou 90 min na 40 tahů a 30 minut na zbytek partie s 30 s přídavkem na tah. V tiebreaku 2 partie 2x25 min +10 s inkrement, potom v případě remízy 2x10 min +10s, 2x 5min +3 a nakonec Armagedon  (Bílý 5 minut černý 4 minuty a v případě remízy postupuje černý.

Partie (první zobrazená ve výběru) Yuffa-McShane skončila remízou po 132 tazích v pozici dva střelci proti jezdci, která je teoreticky podle tablebase vyhraná, ale prakticky takovou pozici vyhrát za 50 tahů je při dobré obraně takřka nemožné. 50 tahů se vždy počítá od posledního vzetí figury nebo tahu pěšcem.